Murata Electronics North America GRM31A7U3A221JW31D
GRM31A7U3A221JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3A221JW31D
Brief Description
CAP CER 220PF 1KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3A221JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3A221JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3A221JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3A221JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3A221JW31D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U3A221JW31D
Related LinksGRM31A7U3, GRM31A7U3A221JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U3A221JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U3A221JW31D
IC VREF SERIES 5V SOT23-6 datasheet.pdf
TERMINAL WRAPOST BR-360 .527" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 6PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1W 2516 WIDE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 240V 12A datasheet.pdf