Murata Electronics North America GRM31A7U3D270JW31D
GRM31A7U3D270JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3D270JW31D
Brief Description
CAP CER 27PF 2KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3D270JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3D270JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3D270JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3D270JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3D270JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U3D270JW31D
Related LinksGRM31A7U3, GRM31A7U3D270JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U3D270JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U3D270JW31D
IC 16-BIT D/A CONVERTER 16-DIP datasheet.pdf
12P MTA156 PST CON ASSY BLUE datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW TO236AB datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED SHORT 3MM T/H datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 95MA 53 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 820PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf