Murata Electronics North America GRM31AU3D330JW31D
GRM31AU3D330JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31AU3D330JW31D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM31AU3D330JW31D.pdf
Availability of GRM31AU3D330JW31D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM31AU3D330JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31AU3D330JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31AU3D330JW31D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM31AU3D330JW31D today.
SeriesGRM31AU3D3
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1206
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM31AU3D330JW31D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM31AU3, GRM31AU3D330JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31AU3D330JW31D Details Description
Related parts for GRM31AU3D330JW31D
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
INSUL SLEEVE BLUE 22-.058/.073 datasheet.pdf
XFRMR FLYBCK FOR 100KHZ SWITCHER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 288VWM 469.9VC AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONTROL CABLE 1M datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" DBL R/A datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 14 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf