Murata Electronics North America GRM31BR32J102KY01K
GRM31BR32J102KY01K picture photo
Mfg. Part Number
GRM31BR32J102KY01K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM31BR32J102KY01K.pdf
Availability of GRM31BR32J102KY01K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM31BR32J102KY01K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31BR32J102KY01K
Internal Part NumberEIS-GRM31BR32J102KY01K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM31BR32J102KY01K today.
SeriesGRM31BR32J
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM31BR32J102KY01K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM31BR32, GRM31BR32J102KY01K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31BR32J102KY01K Details Description
Related parts for GRM31BR32J102KY01K
IC SWITCH AUD TRPL SPDT 14-DQFN datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.69A 32 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
FUSE 125A 500V NON STD FAST datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 10MM datasheet.pdf
63306T109 WIRE STOP datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND NUT FOR .0S. datasheet.pdf
CTV 24C 12#16 12#12 SKT J/N RE datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 250MW SOD323 datasheet.pdf