Murata Electronics North America GRM31C7U3A102JW32L
GRM31C7U3A102JW32L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31C7U3A102JW32L
Brief Description
CAP CER 1000PF 1KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31C7U3A102JW32L.pdf
Availability of GRM31C7U3A102JW32L
QUANTITY
GRM31C7U3A102JW32L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31C7U3A102JW32L
Internal Part NumberEIS-GRM31C7U3A102JW32L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31C7U3A102JW32L
Related LinksGRM31C7U3, GRM31C7U3A102JW32L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31C7U3A102JW32L Details Description
Related parts for GRM31C7U3A102JW32L
RES SMD 13.3 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 11/2 BK 5X4' datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5.7A 13 MOHM TH datasheet.pdf
MOD IGBT 600V 80A SP1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN SOCKET 8POS HOUSING 2MM datasheet.pdf