Murata Electronics North America GRM31C7U3A821JW32L
GRM31C7U3A821JW32L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31C7U3A821JW32L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 1KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31C7U3A821JW32L.pdf
Availability of GRM31C7U3A821JW32L
QUANTITY
GRM31C7U3A821JW32L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31C7U3A821JW32L
Internal Part NumberEIS-GRM31C7U3A821JW32L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31C7U3A821JW32L
Related LinksGRM31C7U3, GRM31C7U3A821JW32L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31C7U3A821JW32L Details Description
Related parts for GRM31C7U3A821JW32L
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
VHDM BP 6R 10C SHIELD L-SERIES datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 235MA 5.07 OHM TH datasheet.pdf
SW ROTARY DIP DEC ORANGE RA 5V datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
SWITCH DIP THT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf