Murata Electronics North America GRM31CC81E106KE15L
GRM31CC81E106KE15L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CC81E106KE15L
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X6S 1206
Datasheet Download
GRM31CC81E106KE15L.pdf
Availability of GRM31CC81E106KE15L
QUANTITY
GRM31CC81E106KE15L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CC81E106KE15L
Internal Part NumberEIS-GRM31CC81E106KE15L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31CC81E106KE15L
Related LinksGRM31CC81, GRM31CC81E106KE15L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31CC81E106KE15L Details Description
Related parts for GRM31CC81E106KE15L
POT 10K OHM 1/20W LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3-16 PLAIN70507526 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.496" DIA BLK datasheet.pdf