Fox Electronics FVXO-HC73BR-12.288
FVXO-HC73BR-12.288 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC73BR-12.288
Brief Description
OSC VCXO 12.288MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC73BR-12.288.pdf
Availability of FVXO-HC73BR-12.288
QUANTITY
FVXO-HC73BR-12.288 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC73BR-12.288
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC73BR-12.288
TypeVCXO
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC73BR-12.288
Related LinksFVXO-HC73, FVXO-HC73BR-12.288 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC73BR-12.288 Details Description
Related parts for FVXO-HC73BR-12.288
IC MPU 16-BIT 5V 20MHZ 80-SQFP datasheet.pdf
CONN GUIDE SKT CORNER 34/50POS datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
MCU 8BIT 128KB FLASH 80-LQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf
10G ETHERNET RX CDR datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 50VC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TFBGA datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf