Murata Electronics North America GRM31CD80G107ME39L
GRM31CD80G107ME39L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CD80G107ME39L
Brief Description
CAP CER 100UF 4V X6T 1206
Datasheet Download
GRM31CD80G107ME39L.pdf
Availability of GRM31CD80G107ME39L
QUANTITY
GRM31CD80G107ME39L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CD80G107ME39L
Internal Part NumberEIS-GRM31CD80G107ME39L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX6T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31CD80G107ME39L
Related LinksGRM31CD80, GRM31CD80G107ME39L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31CD80G107ME39L Details Description
Related parts for GRM31CD80G107ME39L
FIXED IND 33UH 570MA 533 MOHM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 32VDC 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC +/-20% YM120 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
ENCL SW OPOVERTRAVEL TOP PLUNGE datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
SATA CONNECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
M805 14C 14#16 SKT RECP THRD datasheet.pdf
10000UF 63V 40X40 datasheet.pdf