Murata Electronics North America GRM31CR60G107ME39L
GRM31CR60G107ME39L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CR60G107ME39L
Brief Description
CAP CER 100UF 4V X5R 1206
Datasheet Download
GRM31CR60G107ME39L.pdf
Availability of GRM31CR60G107ME39L
QUANTITY
GRM31CR60G107ME39L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CR60G107ME39L
Internal Part NumberEIS-GRM31CR60G107ME39L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31CR60G107ME39L
Related LinksGRM31CR60, GRM31CR60G107ME39L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31CR60G107ME39L Details Description
Related parts for GRM31CR60G107ME39L
FUSE BOARD MNT 1A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
LED 3MM R/A PURE GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SRL 4CH 48-QFN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf