Murata Electronics North America GRM31MF11C155ZC01
GRM31MF11C155ZC01 picture photo
Mfg. Part Number
GRM31MF11C155ZC01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM31MF11C155ZC01.pdf
Availability of GRM31MF11C155ZC01
QUANTITY
GRM31MF11C155ZC01 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31MF11C155ZC01
Internal Part NumberEIS-GRM31MF11C155ZC01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM31MF11C155ZC01 today.
SeriesGRM31MF11C
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM31MF11C155ZC01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM31MF1, GRM31MF11C155ZC01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31MF11C155ZC01 Details Description
Related parts for GRM31MF11C155ZC01
BIT SLOTTED 0.8MM 1.1" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONTROLLER 4-WIRE USB RESISTIVE datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS R/A 5ROW SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 182 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 10POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 40V 8.6A/6.5A 8-SO datasheet.pdf