Murata Electronics North America GRM31MF51C475ZA12F
GRM31MF51C475ZA12F picture photo
Mfg. Part Number
GRM31MF51C475ZA12F
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM31MF51C475ZA12F.pdf
Availability of GRM31MF51C475ZA12F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM31MF51C475ZA12F Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31MF51C475ZA12F
Internal Part NumberEIS-GRM31MF51C475ZA12F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM31MF51C475ZA12F today.
SeriesGRM31MF51C
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeCAP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM31MF51C475ZA12F
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM31MF51, GRM31MF51C475ZA12F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31MF51C475ZA12F Details Description
Related parts for GRM31MF51C475ZA12F
RES 14.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 117KHZ 28-SOIC datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 257TAPS 8-DFN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 64POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 630MA 1.58 OHM datasheet.pdf
CABLE 3COND 6AWG BLACK 100' datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
460VAC 30HP 40A IP20 W/ BRK W/ datasheet.pdf
PLD T 358 W-43K-WQ/P datasheet.pdf
CAP 1200 UF 20% 10 V datasheet.pdf