Murata Electronics North America GRM3297U2A302JZ01D
GRM3297U2A302JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3297U2A302JZ01D
Brief Description
CAP CER 3000PF 100V U2J 1210
Datasheet Download
GRM3297U2A302JZ01D.pdf
Availability of GRM3297U2A302JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM3297U2A302JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3297U2A302JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3297U2A302JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3297U2A302JZ01D
Related LinksGRM3297U2, GRM3297U2A302JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3297U2A302JZ01D Details Description
Related parts for GRM3297U2A302JZ01D
IC OPAMP GP 15MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A TO263-3 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW 25COL SHIELD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANS 170W LDMOS CDFM6 ACC-6L datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 850MA 620 MOHM datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf