Murata Electronics North America GRM32A7U2J122JW31D
GRM32A7U2J122JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM32A7U2J122JW31D
Brief Description
CAP CER 1200PF 630V U2J 1210
Datasheet Download
GRM32A7U2J122JW31D.pdf
Availability of GRM32A7U2J122JW31D
QUANTITY
GRM32A7U2J122JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32A7U2J122JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM32A7U2J122JW31D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32A7U2J122JW31D
Related LinksGRM32A7U2, GRM32A7U2J122JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32A7U2J122JW31D Details Description
Related parts for GRM32A7U2J122JW31D
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANTALUM 68UF 16V 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
FUSE HEV LC 250VAC 50A PLUG IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf