Murata Electronics North America GRM32D7U2J103JW31L
GRM32D7U2J103JW31L picture photo
Mfg. Part Number
GRM32D7U2J103JW31L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 630V U2J 1210
Datasheet Download
GRM32D7U2J103JW31L.pdf
Availability of GRM32D7U2J103JW31L
QUANTITY
GRM32D7U2J103JW31L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32D7U2J103JW31L
Internal Part NumberEIS-GRM32D7U2J103JW31L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32D7U2J103JW31L
Related LinksGRM32D7U2, GRM32D7U2J103JW31L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32D7U2J103JW31L Details Description
Related parts for GRM32D7U2J103JW31L
SLEEVE CUSHION .33" X 100'ROLL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 63VAC 32VDC 1206 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC MCU ARM7 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
GRILL SURFACE PROBE datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 24POS datasheet.pdf
OSC TCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf