Murata Electronics North America GRM32D7U2J103JW31L
GRM32D7U2J103JW31L picture photo
Mfg. Part Number
GRM32D7U2J103JW31L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 630V U2J 1210
Datasheet Download
GRM32D7U2J103JW31L.pdf
Availability of GRM32D7U2J103JW31L
QUANTITY
GRM32D7U2J103JW31L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32D7U2J103JW31L
Internal Part NumberEIS-GRM32D7U2J103JW31L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32D7U2J103JW31L
Related LinksGRM32D7U2, GRM32D7U2J103JW31L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32D7U2J103JW31L Details Description
Related parts for GRM32D7U2J103JW31L
IC DOC2000 96MB 32-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 635MA 110 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CIRC-O-GIDE SNAP 0.6" 0.524 BK datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
SAC-4P- 2 0-PUR/FRT SCO datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf