Murata Electronics North America GRM32DR61C106KA01D
GRM32DR61C106KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM32DR61C106KA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM32DR61C106KA01D.pdf
Availability of GRM32DR61C106KA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM32DR61C106KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32DR61C106KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM32DR61C106KA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM32DR61C106KA01D today.
SeriesGRM32DR61C
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM32DR61C106KA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM32DR61, GRM32DR61C106KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32DR61C106KA01D Details Description
Related parts for GRM32DR61C106KA01D
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 24V 75W 3.2A datasheet.pdf
BLZP 5.00/09/90F SN BK BX datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 1000VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf