Murata Electronics North America GRM32EB30J476ME16B
GRM32EB30J476ME16B picture photo
Mfg. Part Number
GRM32EB30J476ME16B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM32EB30J476ME16B.pdf
Availability of GRM32EB30J476ME16B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM32EB30J476ME16B Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32EB30J476ME16B
Internal Part NumberEIS-GRM32EB30J476ME16B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM32EB30J476ME16B today.
SeriesGRM32EB30J
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM32EB30J476ME16B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM32EB30, GRM32EB30J476ME16B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32EB30J476ME16B Details Description
Related parts for GRM32EB30J476ME16B
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 28.7 OHM 1% 10W datasheet.pdf