Murata Electronics North America GRM32ER61E226KE15L
GRM32ER61E226KE15L picture photo
Mfg. Part Number
GRM32ER61E226KE15L
Brief Description
CAP CER 22UF 25V X5R 1210
Datasheet Download
GRM32ER61E226KE15L.pdf
Availability of GRM32ER61E226KE15L
QUANTITY
GRM32ER61E226KE15L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32ER61E226KE15L
Internal Part NumberEIS-GRM32ER61E226KE15L
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32ER61E226KE15L
Related LinksGRM32ER61, GRM32ER61E226KE15L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32ER61E226KE15L Details Description
Related parts for GRM32ER61E226KE15L
HOOK-UP STRND 30AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FERRITE CHIP 200 OHM 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 930VAC QC TERM datasheet.pdf