Murata Electronics North America GRM32ER71A226KE20L
GRM32ER71A226KE20L picture photo
Mfg. Part Number
GRM32ER71A226KE20L
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Datasheet Download
GRM32ER71A226KE20L.pdf
Availability of GRM32ER71A226KE20L
QUANTITY
GRM32ER71A226KE20L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32ER71A226KE20L
Internal Part NumberEIS-GRM32ER71A226KE20L
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32ER71A226KE20L
Related LinksGRM32ER71, GRM32ER71A226KE20L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32ER71A226KE20L Details Description
Related parts for GRM32ER71A226KE20L
CONV DC-DC TRPL-VO 25A SMD datasheet.pdf
IC XLATOR TRPL ECL-PECL 20TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 RED,GRN,RED,GRN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 2CH 6A 8SOIC datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf