Vishay/Sprague T95Z226M020CZAL
T95Z226M020CZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z226M020CZAL
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z226M020CZAL.pdf
Availability of T95Z226M020CZAL
QUANTITY
T95Z226M020CZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z226M020CZAL
Internal Part NumberEIS-T95Z226M020CZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z226M020CZAL
Related LinksT95Z226, T95Z226M020CZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z226M020CZAL Details Description
Related parts for T95Z226M020CZAL
CAP FILM 0.033UF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL CONN PREWIR AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.5MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf