Murata Electronics North America GRM32NR71H224KA01L
GRM32NR71H224KA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM32NR71H224KA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
GRM32NR71H224KA01L.pdf
Availability of GRM32NR71H224KA01L
QUANTITY
GRM32NR71H224KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32NR71H224KA01L
Internal Part NumberEIS-GRM32NR71H224KA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32NR71H224KA01L
Related LinksGRM32NR71, GRM32NR71H224KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32NR71H224KA01L Details Description
Related parts for GRM32NR71H224KA01L
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
THYRISTOR MODULE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER E 20 X 10 X 6 datasheet.pdf
22 SIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 120MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (SEALED, 1A, SINGL datasheet.pdf
SINGLE M12 LONG PW 5M NPN NC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf