Murata Electronics North America GRM33B102K16-500
GRM33B102K16-500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM33B102K16-500
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM33B102K16-500.pdf
Availability of GRM33B102K16-500
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM33B102K16-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM33B102K16-500
Internal Part NumberEIS-GRM33B102K16-500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM33B102K16-500 today.
SeriesGRM33B102
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM33B102K16-500
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM33B10, GRM33B102K16-500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM33B102K16-500 Details Description
Related parts for GRM33B102K16-500
SCR SENSITIVE GATE 8.0A 400V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 15A DPAK datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 649 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PTC HEATERS 40% datasheet.pdf