Murata Electronics North America GRM36C0G0R5C50-641
GRM36C0G0R5C50-641 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36C0G0R5C50-641
Datasheet Download
GRM36C0G0R5C50-641.pdf
Availability of GRM36C0G0R5C50-641
QUANTITY
GRM36C0G0R5C50-641 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36C0G0R5C50-641
Internal Part NumberEIS-GRM36C0G0R5C50-641
Delivery TimeIn stock, ship GRM36C0G0R5C50-641 today.
SeriesGRM36C0G0R
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36C0G0R5C50-641
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36C0G0, GRM36C0G0R5C50-641 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36C0G0R5C50-641 Details Description
Related parts for GRM36C0G0R5C50-641
CONN DIN PLUG 96POS R/A GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 16DFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN BNC PLUG R/A 75OHM CRIMP datasheet.pdf