Murata Electronics North America GRM36C0G3R6C50
GRM36C0G3R6C50 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36C0G3R6C50
Datasheet Download
GRM36C0G3R6C50.pdf
Availability of GRM36C0G3R6C50
QUANTITY
GRM36C0G3R6C50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36C0G3R6C50
Internal Part NumberEIS-GRM36C0G3R6C50
Delivery TimeIn stock, ship GRM36C0G3R6C50 today.
SeriesGRM36C0G
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeMLCC
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36C0G3R6C50
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36C0, GRM36C0G3R6C50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36C0G3R6C50 Details Description
Related parts for GRM36C0G3R6C50
CHOKE COMMON MODE 33 OHMS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 200MA 900 MOHM datasheet.pdf
TOOL HAND PROCRIMP JPT W/DIE datasheet.pdf
RES 120 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB FP datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SOD123F datasheet.pdf