Murata Electronics North America GRM36X5R224K10H520
GRM36X5R224K10H520 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36X5R224K10H520
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM36X5R224K10H520.pdf
Availability of GRM36X5R224K10H520
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM36X5R224K10H520 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36X5R224K10H520
Internal Part NumberEIS-GRM36X5R224K10H520
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM36X5R224K10H520 today.
SeriesGRM36X5R22
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36X5R224K10H520
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36X5R2, GRM36X5R224K10H520 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36X5R224K10H520 Details Description
Related parts for GRM36X5R224K10H520
DIODE ZENER 12V 1W DO41 datasheet.pdf
HEX STANDOFF 6-32 ALUMINUM 1/2" datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 1/8" BLK 4' datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.6PF 100V 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPED 12POS datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 354MA 1.6 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf