Murata Electronics North America GRM36X7R103K16
GRM36X7R103K16 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36X7R103K16
Datasheet Download
GRM36X7R103K16.pdf
Availability of GRM36X7R103K16
QUANTITY
GRM36X7R103K16 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36X7R103K16
Internal Part NumberEIS-GRM36X7R103K16
Delivery TimeIn stock, ship GRM36X7R103K16 today.
SeriesGRM36X7R
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36X7R103K16
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36X7, GRM36X7R103K16 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36X7R103K16 Details Description
Related parts for GRM36X7R103K16
IC REG LNB SUPPLY/CONTROL 28QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 4.2A SOT23 datasheet.pdf
ENCODER LINE DRIVER 3CH 3/16" datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
DIODE MODULE 60V 500A 3TOWER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E BLUE datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.5A SC70 datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
3300UF 100V 30X40MM 105C 2000H datasheet.pdf