Murata Electronics North America GRM36X7R272K500D643
GRM36X7R272K500D643 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36X7R272K500D643
Datasheet Download
GRM36X7R272K500D643.pdf
Availability of GRM36X7R272K500D643
QUANTITY
GRM36X7R272K500D643 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36X7R272K500D643
Internal Part NumberEIS-GRM36X7R272K500D643
Delivery TimeIn stock, ship GRM36X7R272K500D643 today.
SeriesGRM36X7R272
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36X7R272K500D643
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36X7R2, GRM36X7R272K500D643 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36X7R272K500D643 Details Description
Related parts for GRM36X7R272K500D643
BATTERY PACK NIMH 7.2V 2100 MAH datasheet.pdf
RES SMD 5.23M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 65W D2PAK datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 25A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 15V AXIAL datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 400A CHASSIS datasheet.pdf
SWITCH VACUUM N.O. 7"HG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE PQ 3.85UH N49 datasheet.pdf