Murata Electronics North America GRM36X7R331K50D500/T276
GRM36X7R331K50D500/T276 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36X7R331K50D500/T276
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM36X7R331K50D500/T276.pdf
Availability of GRM36X7R331K50D500/T276
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM36X7R331K50D500/T276 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36X7R331K50D500/T276
Internal Part NumberEIS-GRM36X7R331K50D500/T276
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM36X7R331K50D500/T276 today.
SeriesGRM36X7R331K5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type1608
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36X7R331K50D500/T276
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM36X7R331K50D500/T276 Details Description
Related parts for GRM36X7R331K50D500/T276
IC MPU M683XX 33MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 SOT23-5 datasheet.pdf
TIMER RESET MEM 12H 115VAC PLUG datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 18MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 30POS GOLD SMD datasheet.pdf