Murata Electronics North America GRM36X7R471K50D500
GRM36X7R471K50D500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36X7R471K50D500
Datasheet Download
GRM36X7R471K50D500.pdf
Availability of GRM36X7R471K50D500
QUANTITY
GRM36X7R471K50D500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36X7R471K50D500
Internal Part NumberEIS-GRM36X7R471K50D500
Delivery TimeIn stock, ship GRM36X7R471K50D500 today.
SeriesGRM36X7R47
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0402
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36X7R471K50D500
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36X7R4, GRM36X7R471K50D500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36X7R471K50D500 Details Description
Related parts for GRM36X7R471K50D500
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 32.4UH SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 6 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 1.287K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
RES 40K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf