Murata Electronics North America GRM39B821K50PT
GRM39B821K50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM39B821K50PT
Datasheet Download
GRM39B821K50PT.pdf
Availability of GRM39B821K50PT
QUANTITY
GRM39B821K50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39B821K50PT
Internal Part NumberEIS-GRM39B821K50PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM39B821K50PT today.
SeriesGRM39B82
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0603-821K
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39B821K50PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39B8, GRM39B821K50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39B821K50PT Details Description
Related parts for GRM39B821K50PT
RES 1.24K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 64.9OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .125 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
MAGAZINE FOR SHEET MATERIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf