Murata Electronics North America GRM39C0G060D50PT
GRM39C0G060D50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM39C0G060D50PT
Datasheet Download
GRM39C0G060D50PT.pdf
Availability of GRM39C0G060D50PT
QUANTITY
GRM39C0G060D50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39C0G060D50PT
Internal Part NumberEIS-GRM39C0G060D50PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM39C0G060D50PT today.
SeriesGRM39C0G0
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeMLCC
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39C0G060D50PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39C0G, GRM39C0G060D50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39C0G060D50PT Details Description
Related parts for GRM39C0G060D50PT
IC INVERTER DUAL SHMT-T SOT-23-6 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM 3A WIRE datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 14-18AWG CRIMP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 24POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
MINI50 RAHDR SMT 8CKT BLK POL A datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf