Murata Electronics North America GRM39C0G2R7B050AJ
GRM39C0G2R7B050AJ picture photo
Mfg. Part Number
GRM39C0G2R7B050AJ
Datasheet Download
GRM39C0G2R7B050AJ.pdf
Availability of GRM39C0G2R7B050AJ
QUANTITY
GRM39C0G2R7B050AJ Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39C0G2R7B050AJ
Internal Part NumberEIS-GRM39C0G2R7B050AJ
Delivery TimeIn stock, ship GRM39C0G2R7B050AJ today.
SeriesGRM39C0G2R
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeMLCC
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39C0G2R7B050AJ
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39C0G, GRM39C0G2R7B050AJ Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39C0G2R7B050AJ Details Description
Related parts for GRM39C0G2R7B050AJ
HOOK&LOOP TAKTY .33"18# BLU 15' datasheet.pdf
CABLE CAT 6 DBL-SHIELDED RED 15M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DUAL CHAN PWR DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
GDT 1500V 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 129 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 15MM 3AWG datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf