Murata Electronics North America GRM39CH150J50
GRM39CH150J50 picture photo
Mfg. Part Number
GRM39CH150J50
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM39CH150J50.pdf
Availability of GRM39CH150J50
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM39CH150J50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39CH150J50
Internal Part NumberEIS-GRM39CH150J50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM39CH150J50 today.
SeriesGRM39CH
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39CH150J50
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39C, GRM39CH150J50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39CH150J50 Details Description
Related parts for GRM39CH150J50
DIODE GEN PURP 800V 4A DO201AD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS datasheet.pdf
TAPE VHB ADHESIVE TRANS 4"X5YD datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf