Murata Electronics North America GRM39CH201J50
GRM39CH201J50 picture photo
Mfg. Part Number
GRM39CH201J50
Datasheet Download
GRM39CH201J50.pdf
Availability of GRM39CH201J50
QUANTITY
GRM39CH201J50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39CH201J50
Internal Part NumberEIS-GRM39CH201J50
Delivery TimeIn stock, ship GRM39CH201J50 today.
SeriesGRM39CH
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0603-201J
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39CH201J50
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39C, GRM39CH201J50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39CH201J50 Details Description
Related parts for GRM39CH201J50
IC MCU 16BIT 64KB FLASH TQFP64-8 datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 64.9 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 2.08K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LM 3.5/135/19 BK 4.5MM PIN datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 450MA 2.4 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
MKP 0.56UF 5% 2500VDC DRAWING T5 datasheet.pdf