Murata Electronics North America GRM39X7R103K50PT
GRM39X7R103K50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM39X7R103K50PT
Datasheet Download
GRM39X7R103K50PT.pdf
Availability of GRM39X7R103K50PT
QUANTITY
GRM39X7R103K50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39X7R103K50PT
Internal Part NumberEIS-GRM39X7R103K50PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM39X7R103K50PT today.
SeriesGRM39X7R1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39X7R103K50PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39X7R, GRM39X7R103K50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39X7R103K50PT Details Description
Related parts for GRM39X7R103K50PT
IC SENSOR UNDERVOLTAGE 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/8 NPT 5V 12" datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf