Murata Electronics North America GRM39X7R471J050AJ
GRM39X7R471J050AJ picture photo
Mfg. Part Number
GRM39X7R471J050AJ
Datasheet Download
GRM39X7R471J050AJ.pdf
Availability of GRM39X7R471J050AJ
QUANTITY
GRM39X7R471J050AJ Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39X7R471J050AJ
Internal Part NumberEIS-GRM39X7R471J050AJ
Delivery TimeIn stock, ship GRM39X7R471J050AJ today.
SeriesGRM39X7R47
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39X7R471J050AJ
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39X7R, GRM39X7R471J050AJ Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39X7R471J050AJ Details Description
Related parts for GRM39X7R471J050AJ
CONN RECEPT 5.08 2POS KEY-X datasheet.pdf
IGBT 425V 40A 200W D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
LABEL TAMPER EVIDENT 1X6" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
RES 274 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 9POS IP67 datasheet.pdf