Murata Electronics North America GRM40001X7R102J50
GRM40001X7R102J50 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40001X7R102J50
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM40001X7R102J50.pdf
Availability of GRM40001X7R102J50
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM40001X7R102J50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40001X7R102J50
Internal Part NumberEIS-GRM40001X7R102J50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM40001X7R102J50 today.
SeriesGRM40001X7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40001X7R102J50
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40001, GRM40001X7R102J50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40001X7R102J50 Details Description
Related parts for GRM40001X7R102J50
CIR BRKR THRM 10A 12VDC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 50POS R/A SMD AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 47MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 50W datasheet.pdf
OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf