Murata Electronics North America GRM40B821K50PT
GRM40B821K50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM40B821K50PT
Datasheet Download
GRM40B821K50PT.pdf
Availability of GRM40B821K50PT
QUANTITY
GRM40B821K50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40B821K50PT
Internal Part NumberEIS-GRM40B821K50PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM40B821K50PT today.
SeriesGRM40B82
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40B821K50PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40B8, GRM40B821K50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40B821K50PT Details Description
Related parts for GRM40B821K50PT
RES WW 3W 0.3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
LAMP NEON S11 SCREW BASE NE-56 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 13.1MM datasheet.pdf
TOOL NUT ASSY datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.2A 4SSON datasheet.pdf
DIODE GEN 75V 200MA MICROMELF datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 2.1A AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 300PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf