Murata Electronics North America RPE5C1H222J2S1C03A
RPE5C1H222J2S1C03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H222J2S1C03A
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H222J2S1C03A.pdf
Availability of RPE5C1H222J2S1C03A
QUANTITY
RPE5C1H222J2S1C03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H222J2S1C03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H222J2S1C03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLRPE Series 23/Apr/2013
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H222J2S1C03A
Related LinksRPE5C1H22, RPE5C1H222J2S1C03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H222J2S1C03A Details Description
Related parts for RPE5C1H222J2S1C03A
ADAPTER USB ON SLOTBRACKET datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 4.6A 32 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 160 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 40V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf