Murata Electronics North America GRM40C0G152F50D550
GRM40C0G152F50D550 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40C0G152F50D550
Datasheet Download
GRM40C0G152F50D550.pdf
Availability of GRM40C0G152F50D550
QUANTITY
GRM40C0G152F50D550 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40C0G152F50D550
Internal Part NumberEIS-GRM40C0G152F50D550
Delivery TimeIn stock, ship GRM40C0G152F50D550 today.
SeriesGRM40C0G15
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40C0G152F50D550
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40C0G1, GRM40C0G152F50D550 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40C0G152F50D550 Details Description
Related parts for GRM40C0G152F50D550
FUSE RESETTABLE .20A HOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8POS 2.54MM TIN datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 205 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H R/A datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80 datasheet.pdf