Murata Electronics North America GRM40CH470J50500
GRM40CH470J50500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40CH470J50500
Datasheet Download
GRM40CH470J50500.pdf
Availability of GRM40CH470J50500
QUANTITY
GRM40CH470J50500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40CH470J50500
Internal Part NumberEIS-GRM40CH470J50500
Delivery TimeIn stock, ship GRM40CH470J50500 today.
SeriesGRM40CH47
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40CH470J50500
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40CH4, GRM40CH470J50500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40CH470J50500 Details Description
Related parts for GRM40CH470J50500
CONV DC-DC PROG-VO 30A VERT datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
PROBE HV 100:1 400MHZ 50M OHMS datasheet.pdf
Crystal 28.2240MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7S SMD datasheet.pdf
IGBT 650V 120A 469W TO247 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf