Murata Electronics North America GRM40COG101J50PT
GRM40COG101J50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM40COG101J50PT
Datasheet Download
GRM40COG101J50PT.pdf
Availability of GRM40COG101J50PT
QUANTITY
GRM40COG101J50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40COG101J50PT
Internal Part NumberEIS-GRM40COG101J50PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM40COG101J50PT today.
SeriesGRM40COG1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40COG101J50PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40COG, GRM40COG101J50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40COG101J50PT Details Description
Related parts for GRM40COG101J50PT
CONN SHROUD 9POS .100 LATCHED datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 140MA 8.54 OHM datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf