Murata Electronics North America GRM40S2H471J50
GRM40S2H471J50 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40S2H471J50
Datasheet Download
GRM40S2H471J50.pdf
Availability of GRM40S2H471J50
QUANTITY
GRM40S2H471J50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40S2H471J50
Internal Part NumberEIS-GRM40S2H471J50
Delivery TimeIn stock, ship GRM40S2H471J50 today.
SeriesGRM40S2H
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40S2H471J50
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40S2, GRM40S2H471J50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40S2H471J50 Details Description
Related parts for GRM40S2H471J50
FIXED IND 180UH 5.5A 72 MOHM TH datasheet.pdf
TXRX 18BIT UNIV BUS LV 56TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 402 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS BOX MNT SKT datasheet.pdf