Murata Electronics North America GRM40X7R104K050
GRM40X7R104K050 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X7R104K050
Datasheet Download
GRM40X7R104K050.pdf
Availability of GRM40X7R104K050
QUANTITY
GRM40X7R104K050 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X7R104K050
Internal Part NumberEIS-GRM40X7R104K050
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X7R104K050 today.
SeriesGRM40X7R1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X7R104K050
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40X7, GRM40X7R104K050 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40X7R104K050 Details Description
Related parts for GRM40X7R104K050
FUSE BOARD MNT 2A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
SCR DBL 2SCR 1000V 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 100POS SMD datasheet.pdf
FILTER EMI 5000 PF C TYPE datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH 2XSPDT 1A 30V datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf