Murata Electronics North America GRM42-2X7R474K50D550
GRM42-2X7R474K50D550 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-2X7R474K50D550
Datasheet Download
GRM42-2X7R474K50D550.pdf
Availability of GRM42-2X7R474K50D550
QUANTITY
GRM42-2X7R474K50D550 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-2X7R474K50D550
Internal Part NumberEIS-GRM42-2X7R474K50D550
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-2X7R474K50D550 today.
SeriesGRM42-2X7R47
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-2X7R474K50D550
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM42-2X7R474K50D550 Details Description
Related parts for GRM42-2X7R474K50D550
IC COUNTER BIDIR SYNC 4ST 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 1MHZ 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 730MA 458 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 152KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC RLLR LVR datasheet.pdf
SOCKET JUNCTION MODULES datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf