Murata Electronics North America GRM42-6COG272J50C500PT
GRM42-6COG272J50C500PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6COG272J50C500PT
Datasheet Download
GRM42-6COG272J50C500PT.pdf
Availability of GRM42-6COG272J50C500PT
QUANTITY
GRM42-6COG272J50C500PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6COG272J50C500PT
Internal Part NumberEIS-GRM42-6COG272J50C500PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6COG272J50C500PT today.
SeriesGRM42-6COG272
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6COG272J50C500PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM42-6COG272J50C500PT Details Description
Related parts for GRM42-6COG272J50C500PT
IC MCU 8BIT 768B OTP 8DFN datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMPER 20-24AWG datasheet.pdf
IC AUDIO CONTROL LSI SSOP-A32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 48.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 0.15A USV datasheet.pdf