Murata Electronics North America GRM42-6X7R104K050BD
GRM42-6X7R104K050BD picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6X7R104K050BD
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM42-6X7R104K050BD.pdf
Availability of GRM42-6X7R104K050BD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM42-6X7R104K050BD Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6X7R104K050BD
Internal Part NumberEIS-GRM42-6X7R104K050BD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6X7R104K050BD today.
SeriesGRM42-6X7R1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6X7R104K050BD
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-6X7, GRM42-6X7R104K050BD Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-6X7R104K050BD Details Description
Related parts for GRM42-6X7R104K050BD
CAP POLYMER 180UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR FOR CPU 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8-UFSON 2X2 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf