Murata Electronics North America GRM42-6X7R104K50D530
GRM42-6X7R104K50D530 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6X7R104K50D530
Datasheet Download
GRM42-6X7R104K50D530.pdf
Availability of GRM42-6X7R104K50D530
QUANTITY
GRM42-6X7R104K50D530 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6X7R104K50D530
Internal Part NumberEIS-GRM42-6X7R104K50D530
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6X7R104K50D530 today.
SeriesGRM42-6X7R10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6X7R104K50D530
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM42-6X7R104K50D530 Details Description
Related parts for GRM42-6X7R104K50D530
RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A TO-262 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK 2POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM NIK PLT BRAID datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf