Murata Electronics North America GRM42-6X7R335K10PT
GRM42-6X7R335K10PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6X7R335K10PT
Datasheet Download
GRM42-6X7R335K10PT.pdf
Availability of GRM42-6X7R335K10PT
QUANTITY
GRM42-6X7R335K10PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6X7R335K10PT
Internal Part NumberEIS-GRM42-6X7R335K10PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6X7R335K10PT today.
SeriesGRM42-6X7R
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6X7R335K10PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-6X7, GRM42-6X7R335K10PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-6X7R335K10PT Details Description
Related parts for GRM42-6X7R335K10PT
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 1.13M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 250MW SOD882 datasheet.pdf
IC TRANSMIT/RCVR SWITCH 56-TQFN datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLUG-INTOP ROTARY SPDT datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
GUIDE AND HOLD DOWN datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 63V AXIAL datasheet.pdf